بهینه سازی سرعت وردپرس ٬ بهینه سازی وردپرس ٬ بهینه سازی سایت وردپرسی ٬ بهینه سازی

بهینه سازی سرعت وردپرس چیست؟


بهینه سازی وردپرس شامل هر تلاشی برای افزایش عملکرد، کارایی و سرعت وب سایت شما می باشد. یک وب سایت بهینه شده وردپرس سریعتر میتواند بارگیری شود، سریعتر اجرا می شود، SEO شما را بهبود می دهد، بازدید بیشتری را حفظ می نماید و تجربه کلی کاربر بهتر (UX) را برای بازدید کنندگان خود فراهم می نماید.

روند بهینه سازی وردپرس شامل بهبود عملکرد جنبه های مختلف وب سایت شما می باشد. از جمله:

ذخیره سازی
بهینه سازی تصویر (فشرده سازی)
سرعت صفحه
پایگاه داده وب سایت شما
میزبانی وب سایت
نسخه های نرم افزار
کد و اسکریپت ها

چرا باید سایت وردپرسی خود را بهینه نماییم؟

بهینه سازی سرعت وردپرس ٬ بهینه سازی وردپرس ٬ بهینه سازی سایت وردپرسی ٬ بهینه سازی
بهینه سازی سرعت وردپرس ٬ بهینه سازی وردپرس ٬ بهینه سازی سایت وردپرسی ٬ بهینه سازی


یک سایت بهینه شده وردپرس، شما را برای دستیابی به بهترین موفقیت ممکن هدایت مینماید. بنابراین ارزش تلاش کردن برای سنجش عملکرد، سرعت و کارایی سایت شما را دارد. به زبان ساده تر، مدت زمانی که سایت شما برای بارگیری می برد، به طور مستقیم در موفقیت سایت شما تأثیر دارد. یک سایت کم سرعت و ناکارآمد بازدیدکنندگان را به صورت انبوه دور می نماید. به طور کلی، سایتی که بارگیری آن بیش از پنج ثانیه طول انجامد، منجر به نرخ پرش بسیار بالایی می شود. مهم نیست که چقدر سایت خود را به خوبی بازاریابی و تبلیغ کرده اید، اگر سرعت آن کند باشد، مطمئنا به جایی نمی رسد.

اهمیت بهینه سازی سرعت وردپرس


یک سایت سریع و بهینه نیز بر نحوه رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر دارد. هرچه سرعت سایت شما بیشتر شود ، گوگل علاقه بیشتری به آن دارد (و آن را با سایت های بزرگ رتبه بندی می نماید).


در زیر 10 نکته ساده در بهینه سازی وردپرس آورده ایم:

محتوا بهترین معیار در بهینه سازی سایت وردپرسی است.


برای بهینه سازی سایت وردپرس مهمترین معیار محتوای با کیفیت و منحصر بفرد می باشد. محتوای جمع آوری شده باید از خوانا باشد و قابلیت فهم بالایی داشته باشد. همیشه به این نکته توجه کنید که محتوا در درجه اول باید برای بازدید کننده و در درجه دوم می بایست برای موتورهای جستجو نوشته شود.

تبادل لینک


تبادل لینک از سایت ها با قدرت بالا به مطالبی که در وب سایت خود می گذارید، از اولویت بالایی برخوردار می باشد. در بهینه سازی سایت وردپرسی پیشنهاد می شود که صفحات داخلی وب سایت نیز به یکدیگر لینک شوند. فقط می بایست به این نکته توجه کنید که هر صفحه ای را نباید به دیگر صفحات لینک کنید.

انتخاب نام مناسب برای تصاویر


موتور جستجوی گوگل در محاسبه جایگاه وب سایت در صفحه نتایج خود علاوه بر متن به تصاویر نیز توجه خاصی می کند. در بهینه سازی سرعت و امنیت وردپرس علاوه بر محتوای مناسب به بهینه سازی تصاویر نیز باید توجه کنید. بجای اینکه نام تصاویر با اعداد مشخص شده باشد می توانید از کلمات کلیدیتان در نامگذاری تصاویر استفاده کنید. همچنین ALT وTitle مربوط به تصاویر نباید هرگز فراموش بشود.

نام صفحات کوتاه و استفاده از کلمات کلیدی


برای داشتن یک سئو خوب سایت وردپرس باید نام صفحات کوتاه باشد و علاوه بر آن از کلمات کلیدی در آن استفاده شده باشد. مثلا بجای استفاده از آدرس http://yourwebsite.com/page-id?495 از آدرس http://yourwebsite.com/andre-agassi-new-york استفاده نمایید.

استفاده از تم های بهینه سازی سرعت وردپرس


برخی از تم های وردپرس از کدهای زیادی برای طراحی آنها استفاده شده است. جهت داشتن یک تم خوب برای موتورهای جستجو باید تم ها کد کمتری داشته باشند و همچنین از سرعت بالایی جهت لود شدن برخوردار باشند. تم های با سرعت بالا و بهینه سازی شده در وردپرس از اهمیت خاصی برای موتورهای جستجو برخوردار می باشند.

ایجاد نقشه سایت با فرمت XML


توسط وردپرس و بسیاری از پلاگین های دیگر می توان نقشه سایت ایجاد کرد. نقشه سایت تاثیر زیادی در سئو سایت وردپرس دارد. نقشه سایت پس از تولید باید به موتورهای جستجو معرفی شود.

برجسته نمودن مطالب آموزنده یا کلمات کلیدی


کلمات کلیدی یا مطالب آموزنده خود را در تگ های h1-h6 بگذارید. همچنین می توانید مطالب مهم را برجسته کنید. فقط دقت نمایید در انجام این کار نباید زیاده روی کنید زیرا در سئو شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

قراردادن مطالب سایت در شبکه های اجتماعی


مطالب خود را علاوه بر اینکه در وب سایت خود می گذارید می بایست آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. فعالیت در شبکه های اجتماعی به شما کمک بسیاری می کند.

عدم استفاده از روش های سیاه بهینه سازی موتور جستجو


هیچ گاه در فکر این نباشید که بخواهید با استفاده از روش های غیر مجاز یا سیاه موتورهای جستجو آنها را دور بزنید و باعث افزایش رتبه بندی خود شوید. موتورهای جستجو دیر یا زود متوجه تکنیک های سیاه بهینه سازی می شوند و وب سایت شما را جریمه می کند و گاهی امکان دارد سایت شما برای همیشه از لیست صفحه نتایج آنها حذف شود.

عدم استفاده از فایلهای فلش


فایلهای فلش برای موتورهای جستجو قابل شناسایی نمی باشند از این رو در بهینه سازی سرعت وردپرس استفاده از فایلهای فلش هیچ جایگاهی ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا